jak pielęgnować gwiazdę betlejemską, by było jej lepiej niż w niebie?

Czasami się tak zdarza, że gwiazdy spadają z nieba, nawet jeśli są to jedyne w swoim rodzaju, legendarne gwiazdy betlejemskie. Z tego co wiem, jedna z nich spadła wprost w twoje ramiona, a mi bardzo zależy żeby ten incydent wyszedł jej na dobre, dlatego dziś pokażę ci, co zrobić, żeby gwiazda nie żałowała, że wylądowała akurat u ciebie.

Nie musisz się obawiać tej ogromnej odpowiedzialności, która spadła na twe barki, bo to są naprawdę proste rzeczy – tylko trzy kwestie do ogarnięcia.

Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską?

Miejscówka

Wiadomo, że trudno konkurować z puszystymi obłoczkami na nocnym niebie, ale zawsze warto spróbować. Dla swojej gwiezdnej przyjaciółki wybierz dowolne miejsce w domu (pasuje jej temperatura pokojowa), jedyne na co musisz zwrócić uwagę to to, czy w pomieszczeniu jest jasno. Tak, wiem, pewnie się dziwisz – ale jak to, przecież nocne niebo było ciemne i gwiazda nie narzekała, ale teraz musisz zrozumieć jedną rzecz – tam oświetlały ją inne gwiazdy, dlatego teraz też nie odcinaj jej zupełnie kontaktu ze słońcem – ostatnią gwiazdą, która jej pozostała.

Poza tym musisz uważać, by gwiazda betlejemska nie miała kontaktu z przeciągami – ona naprawdę tego nie lubi i gdy tylko poczuje jakiś wiatr, może po prostu odfrunąć niezadowolona z twojej opieki.

Podlewanie

Tam, wysoko podlewał ją deszcz, a co będzie u ciebie w domu? Normalne podlewanie zazwyczaj odbywa się za pomocą konewki – możesz to robić co dwa-trzy dni, jednak pamiętaj, że należy zachować ostrożność i nie lać za dużo wody, bo gwiazda betlejemska tego nie lubi.

Łatwiejszą metodą podlewania (i moją ulubioną!) jest umieszczenie doniczki z gwiazdą w misce z wodą i poczekanie aż się napije. Wystarczy to robić raz w tygodniu przez godzinę, a wygląda to mniej więcej tak:

 

 

jak pielęgnować gwiazdę betlejemską podlewanie

Uwaga!! Dodatkowe info dla nierozgarniętych!!

Doniczka musi mieć otwory od dołu, inaczej ten sposób nie zadziała!!

Nie no, nie za ładny ten rysunek, jeśli chcecie go sobie zapisać, żeby zawsze pamiętać jak podlewać gwiazdę, dam wam trochę bardziej udany, weźcie ten:

jak pielęgnować gwiazdę betlejemską

Nawożenie

W ogóle nie musicie tego robić, bo zwykle gwiazdy wpadają do was już z zapasem nawozu na najbliższy czas, czyli powiedzmy że do końca stycznia. Po upływie tego czasu, możesz odesłać swoją gwiazdę z powrotem do nieba, by wróciła do ciebie znowu za rok w grudniu, albo pielęgnować ją nadal w swoim domu (trudniejsza opcja).

Jeśli zdecydujesz się na zatrzymanie gwiazdy, czeka cię wiele wyzwań, ale o tym napiszę nie dziś, lecz pod koniec grudnia, żeby na razie cię nie pozbawiać wesołego przedświątecznego humoru.

Ok, to teraz już wiesz jak pielęgnować gwiazdę betlejemską, więc już niczego się musisz obawiać – gwiazda na pewno cie pokocha i chętnie zostanie z tobą przez cały grudzień. Trzymam kciuki, żeby było jej u ciebie lepiej niż w niebie!

 

 

Autor: wera

redaktorka naczelna BLOGA miejskiOGRODNIK - moja przygoda z ogrodnictwem odbywa się na wielu płaszczyznach, jedną z nich, jest dzielenie się z Wami moimi ogrodniczymi historiami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *