najgorętsza krzyżówka sezonu ogrodniczego 2017

Stworzenie hybrydy idealnej wymaga wielu prób i zmarnowanego materiału genetycznego. Oczywiście jeżeli planujecie i przeprowadzacie fuzję w sposób sztuczny. Przyroda zna jednak setki, tysiące krzyżówek naturalnych, które wzbogaciły świat fauny i flory. Na wszystko jednak potrzeba czasu. Kiedy odpowiedni czas minie – rodzi się gatunek doskonały. 

„Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.” – Arthur Schopenhauer

Werkę poznaliśmy po jednym z kolejnych #SBO, czyli spotkań „szaleńców”, którzy poza swoją pracą w ogrodach i u Klientów, znajdują jeszcze czas, by zasiąść przed klawiaturą i skroić dla Was interesujący lub przydatny tekst lub jak my nagrać vloga. Pewnie dziwicie się dlaczego teksty na blogach dzielimy na interesujące i przydatne, ale dziś nie będzie o tym. Dziś chcemy Wam opowiedzieć historię przyjaźni, która stworzyła najgorętszą krzyżówkę sezonu ogrodniczego 2017!

Kiedy wychodziliśmy z aftera, podczas którego mieliśmy okazję poznać całą polską śmietankę blogerów, vlogerów i opiekunów wszelkich grup i fp na FB związanych z ogrodnictwem – na ławce przed klubem siedziała zasmucona blondynka. Werka z Rozrywkowych Aspektów Uprawiania Ogrodu, wtedy jeszcze po prostu werxwer. Zainteresowaliśmy się, dlaczego siedzi taka zasmucona. Okazało się, że nie ogarnęła jak trafić na właściwy przystanek tramwajowy. Ok. Przecież to proste. Jedziesz w punkt X, więc Twój przystanek jest… tutaj. Ponieważ owo „tutaj” było po drodze do naszego hostelu, zgarnęliśmy dziewczynę i ruszyliśmy z pomocą. Zaprowadziliśmy ją na przystanek. Tamtej nocy, wydawało się to po prostu spotkaniem, w rzeczywistości okazało się najcenniejszą ogrodniczą przyjaźnią jaką zawarliśmy.

Przyjaźń, która prowadzi do fuzji.

Kolejne dni, tygodnie, miesiące – pokazały, że mamy podobny gust, w identyczny sposób widzimy zalety i wady polskiego ogrodnictwa, zaaplikowalibyśmy identyczne rozwiązania naprawcze. Jednocześnie mamy wiele różnic, które wzajemnie nas uzupełniają.

Na takim gruncie nasza przyjaźń się rozwijała, by w pewnym momencie stało się jasne, że musimy połączyć siły. Powód był oczywisty – stworzyć najlepszy team w ogrodniczych social mediach.

Wera pisze bardzo dobre teksty na blogu, my nagrywamy tutoriale i vlogi typu diy na YouTube, ale też recenzje czy opinie, Werka jest bardzo aktywna na Instagramie – i czuje się tam jak ryba w wodzie, my dużo lepiej radzimy sobie z fp na FB. I tak oto, po szóstym #SBO, nasza przyjaźń ewoluowała, poczuliśmy – że razem, możemy więcej. Zaczęliśmy się spotykać prywatnie, rozmawiać coraz więcej i częściej. Zaczęliśmy też lepiej się poznawać. Tak swoje zalety jak i wady. To dało pewien obraz.

„Okazuje się, że szukanie dziury w całym może prowadzić do doskonałości.” – Jerzy Pilch

W zasadzie w polskiej sferze social media z zakresu ogrodnictwa, bardzo trudno o fuzje. Każdy ogrodnik to swoisty artysta, i jako taki bardzo mocno walczący o swoją niezależność. Ogrodnik-bloger, to typ totalnie niezależny, który lubi błyszczeć tylko swoim pięknem, nie dzieli się tym z nikim. Hybrydyzacja takich gatunków, jest bardzo trudna, gdyż najczęściej typ o genach silniejszych zwalczy tego o genach słabszych. Kiedy jednak krzyżujące się gatunki najpierw się rozpoznają, mogą połączyć swoje najsilniejsze cechy, pozbawiając się tych słabszych. W ten sposób, po upływie odpowiedniego czasu powstaje mieszaniec idealny! Doskonała w każdym calu hybryda, która może z impetem zawładnąć środowiskiem.

Tak oto, znaleźliśmy się w tym miejscu. Podczas tegorocznych zeteżetów – wydarzenia tyleż dziwnego, co (jeśli nie zmienią podejścia do odbiorcy) zbędnego w kalendarzu większości ogrodników (a na pewno blogerów i vlogerów ogrodniczych) – postanowiliśmy oficjalnie dokonać fuzji Rozrywkowych Aspektów Uprawiania Ogrodu i VbLOG miejskiOGRODNIK. Postanowiliśmy wraz z Werą, że łączymy siły!

„najgorętsza krzyżówka sezonu ogrodniczego 2017”

Szanowni Państwo, pierwszego dnia jesieni 2017, prezentujemy Wam „najgorętszą krzyżówkę sezonu ogrodniczego 2017” czyli VbLOG miejskiOGRODNIK z nową redaktor naczelną Werą – na blogu, oraz producentami i redaktorami naczelnymi – Darem i Cesarem – na kanale YouTube.

Zwycięzcą tej fuzji pozostańcie WY – nasi czytelnicy i widzowie. Obserwujący nasze fanpage na Fb i Instagramy.

Życzymy Wam przyjemnej i wesołej lektury nowych tekstów na blogu oraz inspirujących chwil z naszymi filmami na YouTube. Zapraszamy Was na nasze społecznościówki, gdzie możecie być z nami w stałym kontakcie w trakcie live’ów, zapraszamy do swobodnego zadawania pytań w wiadomościach czy komentarzach. Przede wszystkim jednak życzymy Wam miłej zabawy z nami!

Cesar&Daro oraz oczywiście Wera!

Autor: Cesar&Daro

Redaktorzy naczelni VLOGA miejskiOGRODNIK - popularyzacja ogrodnictwa od zawsze kojarzyła nam się z promowaniem konkretnego stylu życia, dlatego z pasją, tworzymy dla Was kanał na YouTube

1 komentarz do “najgorętsza krzyżówka sezonu ogrodniczego 2017”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *