kompozycja z dynią

jesienna dekoracja z dynią – dlaczego warto ją mieć

Myślisz o dyni i od razu burczy ci w brzuszku? Akurat mamy odpowiedni moment, by powstrzymać swój apetyt, bo dziś chcę cię przekonać, że twój brzuch wcale nie jest jedynym dobrym miejscem dla tego warzywa, serio są lepsze.

Gdyby dynia mogła mówić, pewnie sama by ci powiedziała, że zamiast oglądać cię od środka, woli dłużej zostać na tym świecie, zamieszkać na twoim balkonie lub na werandzie, a może nawet zakumplować się z innymi warzywami. takimi jak kapusta i papryka. Nie bądź nieprzyjemny, pozwól jej na to.

Przede wszystkim przestań patrzeć na dynię jak na obiad, a zacznij jak na przyjaciółkę, która może ci towarzyszyć całą jesień.

Najpierw udaj się do sklepu, może być nawet lidl, może być też lokalny bazarek. Znajdziesz tam regały wypełnione twoimi nowymi, potencjalnymi przyjaciółkami. Przyjrzyj się im dobrze i zdecyduj, która będzie do ciebie najlepiej pasowała i zabierz jedną z nich domu. To znaczy nie musi być jedna, może być więcej, ja np. kupiłam cały kilogram – tak, cały kilogram przyjaciółek.

 

wybór dyni

 

miejsce dla dyni

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią ekspozycję, co powiesz na miejsce przed frontowymi drzwiami do twojego domu? A może wolisz zapewnić jej miejscówkę na tarasie, tuż przy szklanych drzwiach, by można ją podziwiać nie tylko z ogrodu, ale i siedząc na kanapie w salonie? Ja wybieram punkt przed domem, dzięki temu będą ją mogli podziwiać nie tylko członkowie rodziny, ale i miliony przechodniów. Tak, moja dynia zostanie największą gwiazdą w mieście, prawdziwą celebrytką!

Dom dla dyni

No ale przecież nie chodzi o to, żebyś przyniosła ze sklepu kilo dyni i rozsypała obok furtki. Nie, nie. Jeszcze trzeba się zastanowić w jakim naczyniu ją umieścić. Może to być donica, może być odpowiednio urodziwe pudełko, a może jutowy worek?

Towarzystwo dla dyni

Nie pozwól by dynia czuła się samotna! Znajdź jej koleżanki! Mogą być inne piękne warzywa, takie jak kapusta czy ozdobne papryczki, ale nie zapomnij również o kwiatach! W centrach ogrodniczych królują teraz wrzosy, chryzantemy, marcinki, ale jeśli stawiasz na oryginalność, to bez problemu znajdziesz także bardziej wyszukane gatunki.

Miksuj ze sobą warzywa, owoce, kwiaty i liście i uzyskaj w tej sposób oryginalną jesienną dekorację, która ozdobi twój dom, taras lub balkon i rozweseli cię, gdy jesień okaże się zbyt szara jak na twoje potrzeby.

A kiedy już nacieszysz się jesienią, gdy już wszystkich zachwycisz oryginalną ozdobą, dopiero wtedy możesz przypomnieć sobie o swoim brzuchu, rozebrać dekorację i stworzyć kolejną kompozycję, np. taką:

 

dynia

 

 

Ale to dopiero pod koniec listopada! Na razie masz inną misję – nie pozwolić jesieni stać się szarą. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, nie masz pomysłu na jesienną dekorację z dynią w roli głównej, niczym się nie martw, mamy dla ciebie mnóstwo ciekawych propozycji. oto jedna z nich:

 

 

Kolejne już niebawem, więc koniecznie zaglądajcie na bloga i na nasze fb i instagramy, żeby niczego nie przegapić!

Wspierajcie razem z nami ideę polskiej złotej jesieni, a naszym orężem niech będzie dynia. Fajny sucharek na koniec, nie??

 

 

 

Autor: wera

redaktorka naczelna BLOGA miejskiOGRODNIK - moja przygoda z ogrodnictwem odbywa się na wielu płaszczyznach, jedną z nich, jest dzielenie się z Wami moimi ogrodniczymi historiami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *