#FPO

Forum Promotorów Ogrodnictwa to zupełnie nowy projekt służący zjednoczeniu twórców i przedsiębiorców działajacych dla zielonej branży,  by wspólnie promować ogrodnictwo jako formę przyjemnego spędzania czasu, szczególnie wśród pokolenia 25-45+.

Gdzie i kiedy odbędzie się #FPO?

#FPO potrwa trzy dni, będzie towarzyszyć Targom Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu „Gardenia” na MTP w Poznaniu.

22 i 23 lutego 2018

W tych dniach będziemy skupiać się na edukowaniu promotorów poprzez warsztaty dotyczące m.in. umiejętnej prezentacji (siebie, swoich celów, swoich produktów), prowadzenia kanałów SM (fb, instagram), optymalizacji stron www, ale również szerzej pojmowanego PRu.

24 lutego 2018

To dzień, w którym będziemy mieli okazję zaprezentowania swoich (również tych nowo zdobytych) umiejętności przed szerszą publicznością, czyli zwiedzającymi „Gardenię” amatorami. To właśnie dla nich przygotowano prelekcje oraz warsztaty. Zostały one tak zorganizowane, by szerzyć naszą główną misję, czyli promowanie ogrodnictwa jako formy przyjemnego spędzania czasu. Dlatego też zajęcia będą miły swobodny charakter, integrujący „zieloną branżę” z amatorami ogrodnictwa. Szczególnie skuteczna jest forma warsztatów. Prowadzący będą mogli szczepić w uczestnikach chęć pracy w ogrodzie, poprzez wspólne przygotowanie wiosennych rozsad, tworzenie ozdób do ogrodu, czy naukę fotografowania roślin. Oprócz tego będzie położony nacisk na promowanie takich wartości jak bioróżnorodność, wspieranie zapylaczy i traktowania ogrodu jako części naturalnego środowiska. Dla zwiększenia liczby promotorów, organizatorzy przewidzieli też warsztat o zaistnieniu w SM i prowadzeniu bloga. W ten sposób chcemy, aby ogrodnictwo stało się coraz bardziej znaczącą dziedziną relaksu, promowaną nie tylko przez specjalistów, ale „użytkowników – amatorów”.

Kim będą uczestnicy I Forum Promotorów Ogrodnictwa?

Uczestnicy pierwszego i drugiego dnia #FPO to twórcy treści internetowych z zakresu zielonej branży. W pierwszych dniach chcielibyśmy także aby udział wzięli przedstawiciele producentów, architektów krajobrazu oraz szkółkarzy i centrów ogrodniczych. Uczestnicy będą bogatsi o wiedzę dotyczącą skutecznego oddziaływania na pokolenie 25-45 lat, co przysłuży się całej branży. Razem sprawimy by ogrodnictwo wreszcie stało się trendy.

Uczestnicy trzeciego dnia, czyli amatorzy – czytelnicy prasy i blogów ogrodniczych, widzowie kanałów telewizyjnych oraz YouTube, odwiedzający Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, właściciele ogrodów, tarasów i balkonów. Ale też właściciele zakątków zieleni we wnętrzach. Wszyscy zainteresowani warsztatami zdobędą na nich nie tylko praktyczną wiedzę. Zdobędą przede wszystkim motywację do większego angażowania się w tematykę szeroko rozumianego ogrodnictwa. Mamy też nadzieję, że podchwycą promowane przez nas trendy i będą je szerzyli dalej.

Autor: Cesar&Daro

Redaktorzy naczelni VLOGA miejskiOGRODNIK - popularyzacja ogrodnictwa od zawsze kojarzyła nam się z promowaniem konkretnego stylu życia, dlatego z pasją, tworzymy dla Was kanał na YouTube